Tesla s Frontiusom opať o krok vpred v obnoviteľnej energetike

(Wels, 4. 5. 2015) Výrobca elektrických automobilov Tesla oznámil vstup do nového trhového segmentu v rámci zahájenia stacionárneho predaja v Los Angeles. V spolupráci s výrobcom meničov Fronius bude od štvrtého kvartálu 2015 na trhu k dispozicii Tesla Powerwall. Predaj bude zahájený najskôr v Nemecku a následne bude rozšírený do celej Európy a Austrálie.

Pre túto spoluprácu zabezpečili spoločnosti Fronius a Tesla komunikačnú kompatibilitu medzi meničom Fronius Symo Hybrid a Tesla Powerwall. Druhý menovaný systém bude k dispozícii ako alternatíva solárnej batérie Fronius. Obe varianty spolupracujú s meničom Fronius Symo Hybrid a Fronius Smart Meter. Popri solárnej batérii Fronius tak tato firma ponúka druhé, outdoorové riešenie zásobníku montovateľného na stenu.

„Tesla, vedúci svetový podnik v oblasti elektromobility, je vítaným partnerom na našej ceste k projektu využití slnečnej energie po dobu 24 hodín. Priblížili sme sa tak o ďalší krok k našej vízii spoľahlivého energetického zdroja budúcnosti v podobe stopercentne obnoviteľnej energie,“ s potešením sa vyjadril Martin Hackl, vedúci divízie Solar Energy, Fronius International GmbH.

Tesla a Fronius úspešne spolupracujú už niekoľko rokov, napríklad prémiová elektrolimuzína Tesla rady S a športové vozidlo Tesla rady X sú zvárané pomocou technológie Fronius.

Zdroj: http://www.energiesoleg.cz
lb/eFilip