Oceľová strešná krytina Ruukki – chladný sever prináša pocit stredomorských lúčov

ruukki_logo.gif
Strešná krytina sa predstaví v dvoch nových farbách - vínovo červenej a zamatovo baklažánovej, ktoré skvele podtrhnú jej výrazný a štýlový tvar. Nové farby budú k dispozícií ku všetkým strešným produktom s povrchovou úpravou Pural matný.

Pred niekoľkými mesiacmi zaradila spoločnosť do svojho výrobného programu maloformátovú krytinu pod názvom Finnera, ktorej výhodou je  okrem zaujímavého vzhľadu aj ľahká manipulácia a prevoz (krytinu je možné na stavbu prepraviť aj v batožinovom priestore osobného motorového vozidla) a profil Vintage, ktorý evokuje  na streche falcovanú krytinu, ktorá sa pred niekoľkými rokmi na Slovensku naozaj často používala.

ruukki4.jpg
Prednedávnom bola farebná škála strešných krytín, doplnkov a odkvapového systému doplnená na základe záujmu spotrebiteľov o ďalšie farebné odtiene: čokoládovo hnedá, baklažánová a vínovo červená.

S odchodom zimy a roztápajúcimi sa ľadmi „roztopila“ svoje ceny aj spoločnosť Ruukki, čím vychádza v ústrety svojím zákazníkom hneď na začiatku tohtoročnej stavebnej sezóny. Od 1.3.2011 prichádza spoločnosť so zaujímavými cenami všetkých strešných produktov. Všetky ceny sú pri dodržaní najvyššej fínskej kvality vskutku zaujímavé.

Spoločnosť Ruukki je výrobcom oceľových strešných krytín s lakoplastovou povrchovou úpravou. Oceľová strešná krytina sa vyznačuje naozaj nízkou hmotnosťou v porovnaní s betónovými alebo pálenými škridlami a rovnako na rozdiel od týchto strešných krytín má nulovú nasiakavosť vlhkosti. Vyrába sa na mieru, presne podľa projektu strechy, resp. podľa požiadaviek zákazníka.

ruukki54.jpg
Základom oceľovej strešnej krytiny spoločnosti Ruukki je oceľový žiarovo pozinkovaný plech triedy SG 280 s vrstvou zinku 275 gr./m2.  Potom nasleduje pasivačná vrstva, základný náter a poslednou vrstvou je vrstva lakoplastovej povrchovej úpravy. Túto môže tvoriť lesklý polyester, mierne matný Purex, alebo najkvalitnejšia povrchová úprava Pural, v matnom prevedení. Spoločnosť Ruukki sa môže pochváliť tým, že ako jediný výrobca oceľových strešných krytín vlastní na výrobu povrchovej úpravy Pural matt patent, čo ju kvalitatívne výrazne odlišuje od všetkých iných výrobcov podobných strešných krytín. Táto povrchová úprava má hrúbku až 50 mikrónov a spoločnosť na ňu poskytuje až 50 ročnú záruku na prehrdzavenie a 20 ročnú záruku na farebnú stálosť.  Práve táto skutočnosť by mala byť pre zákazníka, ktorý sa rozhoduje pre kúpu oceľovej strešnej krytiny, tá najdôležitejšia. 

Na slovenskom  trhu sa v posledných rokoch totiž objavilo množstvo výrobcov alebo dovozcov  lacných oceľových strešných krytín ktoré sa na prvý pohľad takmer vôbec neodlišujú od kvalitných strešných krytín spoločnosti Ruukki.  Bohužial, že ide iba o prvý pohľad sa zákazníci presvedčia už o pár rokov. Kvalita oceľového jadra plechu, hrúbka vrstvy zinku, hrúbka povrchovej úpravy, sú nielen pre laika, ale bez špeciálnych meracích prístrojov aj pre odborníka veľmi ťažko definovateľné a preto medzi verejnosťou, najmä tou laickou, panuje názor,  „veď plech ako plech....“ 

Samozrejme, cenová úroveň týchto materiálov je veľmi nízka, a preto  pre mnohých  zákazníkov naozaj lákavá. Boli však zaznamenané desiatky prípadov, kedy tento lacný materiál pod vplyvom ÚV žiarenia po krátkej dobe nerovnomerne a extrémne vybledol, v horších prípadoch sa začala lakoplastová vrstva dokonca odlupovať.  Nehovoriac o problémoch pri montáži, kedy zámky pri týchto lacných strešných krytinách nezapadajú do seba tak ako by mali,  čo má v konečnom dôsledku veľmi negatívny dopad aj na optickú stránku namontovanej strechy. Bohužiaľ, ešte stále je dosť zákazníkov, ktorí akoby si neuvedomovali, že kúpa strešnej krytiny nie je ako kúpa napr. spotrebnej elektroniky, nekupuje sa na krátku dobu, ale na niekoľko desiatok rokov,  dokonca tak, aby pocit bezpečia a istoty pod ňou mohli prežívať aj ďalšie generácie. 

ruukki7.jpg
Úplnou samozrejmosťou v ponuke spoločnosti Ruukki je aj bohatá a široká škála príslušenstva a doplnkov, bez ktorých sa vlastne strešná krytina nedá aplikovať. Všetky plechové doplnky a príslušenstvo je vyrobené z rovnakého materiálu ako samotná  krytina.  V prípadoch, kedy je tvar strechy veľmi atypický a ponúkané príslušenstvo nie je možné použiť,  spoločnosť Ruukki ponúka v takýchto prípadoch tabuľový plech, samozrejme opäť z rovnakého materiálu a rovnakej kvality ako strešné profily, z ktorého je potom možné aj priamo na stavbe vyrobiť potrebný prvok. Tabuľové plechy s lakoplastovou povrchovou úpravou sa často používajú na výrobu rôznych doplnkov aj k iným strešným krytinám, či už betónovým, alebo páleným. 

Rovnako je samozrejmosťou v ponuke spoločnosti Ruukki aj kompletný odkvapový systém, ktorý sa vyrába práve v už spomínanej najkvalitnejšej  povrchovej úprave - Pural.  Rovnako ako strešné krytiny, aj odkvapový systém je vyrábaný v niekoľkých farebných prevedeniach, ktoré boli zvolené po niekoľkoročnom sledovaní  záujmu zo strany zákazníkov.

Spoločnosť Ruukki oslávila prednedávnom 50. výročie svojho vzniku. Na Slovensku má za sebou vyše 13 ročné skúsenosti. Má za sebou bohatú históriu a stovky tisíc spokojných zákazníkov v 27 štátoch sveta, kde má založené svoje obchodné kancelárie alebo výrobné závody.  Veríme, že spokojní zákazníci nám budú ďalej vo veľkom množstve pribúdať.

Viac informácií na www.ruukkistrechy.sk a na tel. číslach: Západ SR: 0905 286 791, Stred SR: 0907 970 026, Východ SR: 0907 922 527.

Bezplatné poradenstvo - Roof Doctor: 0800 11 66 55.