Nový strešný materiál, IKO Cambridge HD

Inováciou  na Slovenskom trhu medzi strešnými materiálmi je najefektívnejší strešný šindeľ IKO Cambridge HD. Šindeľ Cambridge HD je určený pre tých, ktorý túžia po exkluzívnej, ale zároveň dostupnej streche. Je to jediný šindeľ svojho druhu na trhu. Bol vyvinutí na základe Vašich požiadaviek a predstáv. Podarilo sa nám spojiť estetický vzhľad tradičných škridiel, ale s funkčnými vlastnosťami sme išli oveľa ďalej.

IKO Cambridge HD je najväčší a teda najefektívnejší šindeľ na trhu.

iko_pr_cambr2.jpg
Väčší šindeľ znamená menej práce pri pokládke a menej klincov a teda menej času pri pokrývaní strechy. Rýchla práca znamená nielen úsporu času pri realizácii, ale aj úsporu peňazí. IKO Cambridge HD je dlhý až 1038 mm.

Je to jedinečný produkt z rodiny strešných šindľov, ktorý v sebe spája pozitívne vlastnosti strešných šindľov a zároveň vyzerá ako tradičné krytiny priestorového 3D vzhľadu. IKO Cambridge HD sa  vyrába laminovaním (lisovaným spájaním) dvoch šindľových vrstiev, nerovnomerne vyrezávaných. Dve vrstvy šindľa zaručujú výnimočnú mechanickú odolnosť a zároveň flexibilitu. Jeho aplikácia je vďaka nepravidelnému tvaru veľmi jednoduchá a rýchla. Strecha pokrytá takýmto šindľom sa veľmi podobá prírodnej bridlici alebo dreveným šindľom a cenovo ostáva na úrovni kvalitných šindľov.

Na daný produkt výrobca poskytuje 25 ročnú limitovanú záruku a až 10 ročnú Platinovú záruku, ktorá v prípade zatekania strechy garantuje opravu strechy a náhradu škody až do výšky 100%. Životnosť produktu je 35 až 40 rokov s minimálnymi nárokmi na údržbu. Je dostupný v 7 exkluzívnych prírodných farbách. Keramizovaný granulát na povrchu zabezpečuje UV ochranu a farebnú stálosť počas celej životnosti.

IKO Cambridge HD je možné použiť už od sklonu 15° bez rizika podfúknutia. Strešné šindle sa používajú na nové strechy, ale vďaka nízkej hmotnosti sú vhodné aj pre renovácie (hmotnosť cca 12kg/m2). Oproti tradičným strešným materiálom vás nečaká dlhý rad zmien ako  inštalácia paropriepustnej fólie, latovania, nové klampiarske prvky, vysunutie strešných okien a ich úprava v interieri.. Naplánovanie prác súvisiacich len s prekrytím šindľov je oveľa jednoduchší  a časovo menej náročný ako pri celkovej renovácii. Pri kúpe šindľov Vás neprekvapia  vysoké ceny jednotlivých tvaroviek, pretože samotné doplnky (hrebenáče, nárožia..) sa vyrábajú zo základného šindľa vyrezávaním.

iko_pr_cambr.jpg
Asfaltové šindle patria k najviac využívaným strešným materiálom na svete hneď po hlinených škridliach. IKO šindle sú najneskôr napadnuté machmi a lišajmi vďaka minimálnemu nasiakavaniu  a odporu voči vlhkosti. Sú výnimočným zvukovým izolantom a vďaka strešnej skladbe s dreveným debnením je šindľová strecha jedna z najpevnejších a mechanicky najodolnejších krytín vôbec (pád konára, krupobitie, pochôdznosť..).

Spoločnosť IKO je  lídrom v oblasti strešných a hydroizolačných materiálov v Európe. Novým myslením a technologickou inováciou zlepšujeme kvalitu života našich zákazníkov. IKO je jediný výrobca, ktorý je schopný kontrolovať celý výrobný proces, distribúciu, až po predaj vlastných produktov koncovému zákazníkovi. IKO nevyrába produkt, ale ponúka riešenia po ktorých zákazníci túžia. Sme spoločnosť, ktorá sa zameriava na zákazníkov a ich potreby, komunikuje s nimi. Chceme byť značkou ako nie je žiadna iná. IKO  má prístup k všetkým nerastným surovinám a technológiám potrebných pre spracovanie asfaltu, čo je základom pre šindle. Sme zodpovední a svojimi postupmi a technologickou inováciou neustále znižujeme dopad na životné prostredie.

Pre viac informácii o technológiách navštívte: www.iko.sk