Minerálna vlna FKD S: Úspora na hrúbke aj na účtoch

Hrúbka izolantu hrá pri zateplení nepochybne dôležitú úlohu. Pri novej minerálnej doske FKD S od spoločnosti Knauf Insulation ju vďaka inovatívnej technológii môžete ešte o 10% znížiť, čo predstavuje výraznú úsporu. Napriek nižšej hrúbke má nový výrobok najlepšie tepelnoizolačné vlastnosti v segmente pre kontaktné zateplenie fasády. Ich výsledkom sú  nižšie účty za energie, vysoká miera ochrany pred požiarom a hlukom a v neposlednom rade poznateľne príjemnejší pocit z bývania či skrášlená fasáda domu.

Výrazná úspora na hrúbke

Širokú ponuku izolačných výrobkov z minerálnej vlny spoločnosti Knauf Insulation dopĺňa nový produkt – fasádna minerálna doska FKD-S. Čo odlišuje FKD S od iných produktov je špeciálna orientácia vlákien minerálnej vlny. Vďaka nim dosahuje najlepšie tepelnoizolačné vlastnosti v segmente pre kontaktné zateplenie fasád pri zachovaní požadovaných mechanických vlastností (veľmi nízka hodnota tepelnej vodivosti lambda 0,036). Vďaka špeciálnej skladbe vlákien je nový výrobok tiež veľmi pevný a zároveň flexibilný, takže sa prispôsobuje lokálnym nerovnostiam stien.

Výrazné úspory až o 50%

Pri zateplení minerálnou vlnou FKD S od spoločnosti Knauf Insulation dokážete náklady na vykurovanie rodinného domu znížiť až do výšky 50 %. Ukážme si to na príklade: Kým dnes sa za plyn vo väčšom rodinnom dome platí 1300 až 1600 eur ročne, po zateplení minerálnou vlnou Knauf Insulation sa táto čiastka  zníži na 650 - 800 eur. Pri priemernej cene zateplenia rodinného domu 6 000 eur sa investícia do zateplenia minerálnou vlnou vráti už za 7 rokov.

Proti ohňu, hluku aj vlhkosti

Zateplenie nemá šetriť len peniaze za energie, ale vám má priniesť pravý pokoj a pohodlie domova. Doska FKD S zaručuje najvyššiu mieru protipožiarnej ochrany, keďže je vyrobená v triede horľavosti A1, čo znamená, že nehorí ani nešíri plameň. Doska je tiež hydrofobizovaná – vlákna sú chránené proti vlhkosti  a taktiež má výbornú priepustnosť vodných pár. Výhody minerálnej dosky FKD S sa tým ale nekončia. Minerálna vlna FKD-S lepšie ako ktorýkoľvek materiál izoluje od okolitého hluku. To oceníte, najmä ak bývate v blízkosti frekventovaných ciest, železníc či priemyselných zón. Z estetického hľadiska na zateplení minerálnou vlnou oceníte najmä jej tvarovú stálosť, vďaka čomu si fasáda vášho domu zachová svoj tvar dlhé roky bez prasklín.

Lepšie bývanie aj v lete

Na úžitok však nemusíte čakať roky, už pár dní po zateplení si všimnete, že prostredie vo vašom domove sa zmenilo k lepšiemu. Vďaka minerálnej vlne od spoločnosti Knauf Insulation budete mať doma príjemnú tepelnú pohodu a váš dom bude chránený aj pred letnými horúčavami. Po zateplení nemusíte investovať ani euro do klimatizácie, zateplené steny a strecha vám zaručia príjemnú klímu v miestnosti aj  počas letných mesiacov.

Rok 2010: správny čas na zateplenie

Zateplenie minerálnou vlnou je investíciou, ktorá sa mnohonásobne vráti. A to nielen na úspore energií, skrášlení domu a zlepšení kvality bývania, ale aj na ochrane  životného prostredia.  Čím menej energie minieme na kúrenie v zime a klimatizáciu v lete, tým menej škodlivín sa dostane do ovzdušia pri jej výrobe. Práve teraz je vďaka voľným kapacitám v stavebných firmách a výhodným cenám materiálov správny čas zatepliť a chrániť energiu vo vašom domove. Nepremeškajte túto príležitosť!