13.-15. november - Dni pasívnych domov 2015, prihláste sa na prehliadku.

Už dvanásty raz sa v druhý novembrový víkend na Slovensku uskutoční medzinárodná akcia Dni pasívnych domov (DPD), ktorú odštartoval Passivhaus Institut z nemeckého Darmstadtu. Tentoraz bude akcia naozaj celosvetová – zapájajú sa do nej krajiny od Nového Zélandu až po Severnú Ameriku. Na Slovensku bol prvý pasívny dom sprístupnený v roku 2007. Minulý rok bolo v troch desiatkach domov zaznamenaných vyše sedemsto návštevníkov. V týchto dňoch vrcholia prípravy tohtoročných Dní pasívnych domov. Ak ste zvedaví, ako sa v kvalitných, úsporných a zdravých domoch býva, prihláste sa na prehliadku a zapojte sa do akcie ako návštevník.

 

Kto sa chce na Dňoch pasívnych domov (DPD) ako návštevník zúčastniť, musí sa vopred zaregistrovať na stránke podujatia. Pri registrácii je potrebné uviesť meno a priezvisko, platný e-mail a číslo mobilného telefónu. Po zaregistrovaní sa je možné prihlásiť sa na návštevy konkrétnych objektov. Podrobnejšie informácie (napríklad presné umiestnenie domu) sú zasielané až po prihlásení sa na e-mail uvedený pri registrácii. V prípade záujmu je možné pri registrácii dať aj súhlas na zasielanie newslettra iEPD.
Prihlásiť sa na prehliadku môžete na stránke: http://www.dpd.iepd.sk/

Novinkou tohtoročných DPD je workshop o pasívnych domoch, rekonštrukciách s uplatnením princípov pasívneho domu a príležitosťou konzultovať so zúčastnenými architektmi, všetko čo vás zaujíma. Workshop sa uskutoční v Ekocentre ArTUR v Hrubom Šúre v sobotu 14.11. od 17.00.
Viac o workshope tu: http://www.dpd.iepd.sk/wp-content/uploads/2014/10/workshop-DPD2015.pdf

 

Lb/eFilip
Zdroj: www.iepd.sk