SCHÜCO

SCHÜCO

Produktové rady / Produkty

Schüco celosvetovo vedúci podnik pre okenné, dverné a fasádne systémy.

Už viac ako 10 rokov vyrába Schüco aj tepelné kolektory a zariadenia vo výrobnom sídle Bielefeld v Severnom Porýní-Vestfálsku. Na jeseň 2005 uviedlo Schüco do prevádzky prvé 1.000-megawattové produkčné zariadenie pre tepelné kolektory v Nemecku. To zodpovedá výkonu atómovej elektrárne.

Vysoké náklady na el. energiu. Obmedzené zdroje. Klimatické zmeny. Množstvo nových výziev si vyžaduje nové riešenia. Schüco pre vás riešenie vyvinulo: Energia2 - úspora a získavanie energie. Pokrokové okenné a dverné systémy šetria energiu prostredníctvom optimálnej tepelnej izolácie. Solárne zariadenia získavajú energiu zo slnka. A urobia tak z vášho domu malú - ekonomicky a ekologicky prínosnú - elektráreň.

web: www.schueco.sk
e-mail: schueco@schueco.sk

Schüco International KG
Tomášikova 17
821 01 Bratislava
Tel.: + 421 2 48 2696 01
Fax: + 421 2 48 2696 11

Zimná záhrada umožňuje bližší kontakt s prírodou, zvyšuje štandart bývania a poskytuje upokojujúci pohľad na rastliny po celý rok a v neposlednom rade významne vylepšuje energetickú spotrebu v budove. Ide v podstate o zasklený priestor, resp. presklenú prístavbu, ktorý slúži ako vstupný priestor, terasa, resp. predĺžená obytná plocha.

Presklený priestor - zimná záhrada, zasklenie balkóna, lodžie ap. slúži ako dodatočná izolačná vrstva - vytvára medzipriestor medzi interiérom a exteriérom, slnečné žiarenie ho vyhrieva - a za vedomého využitia tejto skutočnosti tento predhriaty vzduch prispieva na dokurovanie aj ostatných miestností. V letnom období však treba dbať na tienenie a prevetrávanie, aby sa tento priestor neprehrieval.

Zásady pri návrhu zimnej záhrady 

Na maximálne využitie slnečných lúčov je vhodné zimnú záhradu orientovať na juh, resp. juhozápad. V ideálnom prípade by mala siahať až po druhé poschodie. Presklenie by malo byť z tepelnotechnického hľadiska kvalitné, odporúča sa izolačné dvojsklo. Asi 10% plochy by malo byť vyčlenené na vetracie otvory - výhodné je priečne vetranie s vetracími otvormi na odvod vzduchu hore a prívod vzduchu úplne odspodu.

Zimná záhrada by mala byť striktne oddelená od obytného priestoru - odporúča sa umiestniť murivo s dobrou akumulačnou schopnosťou plné pálené tehly, hlina, ktoré dokáže čiastočne vyrovnávať výkyvy medzi teplou a studenou časťou dňa.

Nezabudnite na markízy, striešku a iný spôsob tienenia. Na trhu sú v súčasnosti špeciálne sklá, ktoré v lete slnečné žiarenie odrážajú a v zimné šikmé lúče prepúšťajú do interiéru.

Zasklenie balkóna, lodžie

Výhody zasklenia balkóna a lodžie: 

  • Úspora tepelnej energie 
  • Využitie ďalšieho priestoru bytu 
  • Zabezpečenie proti vlámaniu 
  • Ochrana voči prachu, hluku a poveternostným vplyvom.

Zasklenie balkónu Vám umožní jeho využitie v každom ročnom období a za každého počasia. V lete - ak použijete žaluzie - zasklenie bráni prieniku tepla zo slnečného žiarenia a prispieva k ochladeniu Vášho bytu, naopak v zime zasklený balkón pôsobí ako "nárazníková zóna" - izolácia voči zime a vetru z vonkajšieho prostredia. Navyše si v zasklenom priestore počas celého roka môžete uskladniť veci bez toho, aby ste sa obávali ich zničenia, alebo si tu zriadiť zimnú záhradu, či útulné posedenie.

Pri výbere pre Vás vhodného zasklievacieho systému si odporúčame všímať okrem ceny a estetického vzhľadu aj jednoduchosť, variabilitu a praktickosť konštrukcie, jednoduchosť údržby...