Klampiarske práce

Zabudované klampiarske stavebné výrobky na fasáde alebo streche budovy plnia funkciu z hľadiska hydroizolačnej techniky a patria medzi dôležité dokončovacie práce na streche. Chránia stavbu pred dažďovou vodou a topiacim sa snehom. Chybný návrh, nekvalitné a neodborné zhotovenie môže spôsobiť veľké škody.

Najčastejšie problémy vznikajú

  • pri oplechovaní komínových telies,
  • styku obvodovej steny a plochej strechy,
  • oplechovaní okien či balkóna

Správnym návrhom a aplikovaním sa zvýši životnosť stavebného diela, zlepší sa životné prostredie a znížia sa náklady na rekonštrukciu a údržbu klampiarskych stavebných prác.

V súčasnosti máme značné množstvo moderných klampiarskych materiálov s dlhodobou životnosťou, bezúdržbovosťou, ekologickou nezávadnosťou a estetickým vzhľadom.

Špeciálne vyvinutý materiál pre potreby moderného stavebného klampiarstva na báze zliatiny zinku s prísadami titánu a medi sa vyznačuje vynikajúcimi vlastnosťami pri spracovaní, vysoko elastickým vzhľadom, bezúdržbovou funkciou a dlhou životnosťou. Prírodný povrch materiálu bez nanášania ďaľších vrstiev umožňuje spájkovanie bez akýchkoľvek predchádzajúcich alebo následných úprav. Takto vyhotovené spoje sú trvanlivé po desaťročia.
Materiál je ekologicky nezávadný a jeho recyklovateľnosť je vyššia ako 90 %