XELLA Slovensko - technické vlastnosti 'bieleho pórobetónu'

Keď sa v roku 1929 začalo s priemyselnou výrobou parou tvrdeného pórobetónu, predstavovalo to i začiatok zavedenia prvého moderného murovacieho materiálu vyvinutého s dôrazom na tepelno-technické vlastnosti a spracovateľnosť. ytong_struktura.jpg

Žiaden iný murovací stavebný materiál nespája vysokú stabilitu a optimálnu tepelnú izoláciu lepšie ako pórobetón YTONG. Príčinou tejto ideálnej kombinácie rozhodujúcich predností je zloženie hmoty YTONG  a jeho jedinečná pórovitá štruktúra. Táto zaručuje dosahovanie rovnakých fyzikálnych vlastností vo všetkých smeroch, môže sa porovnať so štruktúrou kostí, teda materiálu ľahkého, pevného a overeného miliónmi rokov evolúcie.

YTONG je najúspešnejším viacbojárom zo všetkých murovacích stavebných materiálov, nakoľko ponúka vo všetkých rozhodujúcich disciplínach špičkové výkony.

xella_suroviny.jpg

YTONG ponúka kompletný stavebný systém, orientovaný na spokojnosť zákazníka a ochranu životného prostredia. Od získavania surovín až po hotový výrobok zaručujú sústavné prísne kontroly najvyšší štandard kvality. Stavebný materiál YTONG je od výroby až po recykláciu ekologický. Šetrí čas a náklady pri stavbe a má všetky vlastnosti, ktoré zaručujú mnohým generáciam vysokú kvalitu bývania a nízke náklady na energiu.

Rozmanité možnosti využitia univerzálneho stavebného materiálu YTONG siahajú od novostavieb, cez prestavby, prístavby, modernizácie starej zástavby