Riadenie podlahového vykurovania cez mobil alebo internet

Všetci majitelia chát poznajú ten nepríjemný pocit, keď vstúpia do mrazivo chladnej chaty a čakajú hodiny, než sa izby vyhrejú. Na slovenský trh v tomto čase prichádza zaujímavá novinka - systém WEBHOMETM od dánskej spoločnosti DEVI, ktorá vám dáva možnosť plnej kontroly nad chatou či rekreačným domom bez ohľadu na to, či je situovaný 50 alebo niekoľko stoviek kilometrov od vášho bydliska.

WEBHOMETM je rýchly a jednoduchý systém na kontrolu teploty v chate z vášho bydliska alebo práce. Počítač alebo mobilný telefón so zriadeným mobilným internetom vám poskytnú úplný obraz o momentálnej teplotnej situácii v chate a umožnia vám upraviť teplotu v jednotlivých izbách. Stačí, ak sa prostredníctvom PC alebo mobilného telefónu pripojíte k svojej osobnej stránke WEBHOME™ na internete, ku ktorej máte prístup všade tam, kde je prístupný internet alebo signál T-Mobile. 128 bitová šifra zaisťuje, že sa do vášho osobného systému WEBHOME™ nedostane nikto cudzí. Softvér je aktualizovaný automaticky zo serveru DEVI bez nutnosti asistencie užívateľa alebo novej inštalácie systému. Riadiaca jednotka WEBHOME™ sa osadzuje na DIN lištu a komunikuje cez internet prostredníctvom mobilnej technológie GSM. Administrátorská domovská stránka WEBHOME™ je umiestnená na serveri www.devicom.devi.com. Jasná a jednoduchá užívateľská príručka pomôže všetkým novým užívateľom, aby boli schopní používať tento systém bez problémov.

Zdokonalené systémy umožňujú kompletné celoročné monitorovanie a riadenie bezpečnosti a hlavných prívodov v chatách. Systém funguje výborne s vykurovaním podláh DEVI, ale možno ho použiť aj na vypnutie a zapnutie už existujúcich vykurovacích systémov. Na systém môžete pridať až 5 reléových ovládacích pultov Devicom I/O ExtenderTM a dostať sa tak až na 16 vstupov a výstupov, čo znamená, že v podstate môžete diaľkovo ovládať všetky elektrické spotrebiče v domácnosti chaty. Takisto si pomocou systému môžete napríklad vybrať, aby sa zapol ohrievač vody, elektrické ohrievače, alarm proti zlodejom alebo sa zaplo či vyplo svetlo. V ojedinelých prípadoch, ako sú napr. výpadok energie, zlyhanie systému vykurovania či vlámačky, vám systém pošle e-mail alebo textovú správu na mobil. Toto všetko vám umožňuje plnú kontrolu nad chatou a dáva vám istotu, že vaše oddychové miesto je v poriadku. V prípade, že chatu prenajímate, stačí pred príchodom hostí vložiť heslo na prístup do systému a jednoducho skontrolovať elektrinu, vodu, plyn z práce. V momente, kedy je chata opäť prázdna – bez turistov, pomocou internetu si skontrolujete spotrebu a nastavíte termostat.

WEBHOMETM pozostáva z malej skrinky so vstavaným mobilným telefónom a centrálnym serverom, ktorý je obsluhovaný spoločnosťou DEVI. Softvérové aktualizácie a DEVI hotline sú poskytované zadarmo. Ročný poplatok WEBHOME™ zahrňuje všetky náklady na GSM modem, SIM kartu, celoročnú komunikáciu vrátane automatickej aktualizácie serveru DEVI, ktorý tiež poskytuje mobilný prístup a vykonávanie vašich príkazov z mobilu.


Komfort aj ochrana proti zlodejom

Systém WEBHOME™ vám umožní diaľkovo ovládať podlahové vykurovania DEVI v dome prostredníctvom internetu aj z mobilného telefónu, pričom toto ovládanie môže byť automatické vďaka zadaným úlohám (aj na niekoľko mesiacov dopredu). Takisto sa systém dokáže pripojiť na poplašný systém (ak ho máte nainštalovaný) a prostredníctvom SMS a e-mailu vás bude informovať o prípadnom narušiteľovi objektu. Vďaka až 16 relé na 1 prístroji môžete okrem vykurovania riadiť systémom aj zapínanie / vypínanie ohrevu vody, klimatizácie, zavlažovania či iné spotrebiče, ktoré sa v dome nachádzajú. Prídavný modul k systému vám navyše ponúkne možnosť ovládania teploty bazénu alebo kúpeľa, časové ovládanie osvetlenia (a teda aj simulovanie prítomnosti v prípade odchodu na dovolenku, čo je vhodné riešenie ako ochrana proti zlodejom), monitorovanie vonkajšej teploty či diaľkové sledovanie stavu napríklad elektromera a vodomera.


Technické dáta:

Technické dáta riadiacej jednotky WEBHOME™
Spotreba prúdu max. 3 W

Relé

- odporová záťaž

- indukčná záťaž

250V ~ 2A

cos _= 0.3 max. 1A

Trieda IP IP20
Teplota prostredia -10 °C až +40 °C
Indikátor displej 2 x 16 znakov s prosvětlením.
Rozmery D x V x Š 53 x 86 x 105 mm


Stanislava Murínová, v spolupráci so spoločnosťou DEVI

web: www.devi.sk
e-mail: fg@devi.sk
infolinka: 034/ 659 00 53