Úspešné Wienerberger fórum prvý krát na Slovensku

Bratislava, 31. 1. 2014 – Posledný januárový deň po prvýkrát štartuje séria odborných prezentačných dní Wienerberger fórum aj na Slovensku. Nadväzuje tak na úspech projektu v Českej republike, kde prebehol už jeho piaty ročník. Na svoje si prídu predovšetkým projektanti, ale aj všetci ostatní špecialisti, ktorí sa zaujímajú o najnovšie trendy v stavebníctve. Fórum prináša zaujímavé, no hlavne praktické informácie z oblasti tepelnej ochrany budov, požiarnej odolnosti, kotviacej a upevňovacej techniky či statiky.

Tohtoročná prednášková séria bude prebiehať v šiestich českých a troch slovenských mestách.. Prednášky, ktoré odznejú na Slovensku budú v tom najlepšom zmysle slova česko-slovenské, pretože niektoré odznejú v slovenčine, iné zase v češtine. Účasť českých kolegov tak poskytne priestor takpovediac na medzinárodnú výmenu odborných skúseností a názorov.

Jedným z hlavných cieľov  Wienerberger fóra je zvyšovanie kvalifikácie všetkých špecialistov v odbore stavebnictva, aby projektanti a stavebníci stavali z vhodných a kvalitných materiálov. Preto sú přednášky zdarma.

Prednášky reagujú jednak na aktuálne zmeny v normách a legislativních predpisoch (tepelná ochrana budov), ale aj na najčastejšie požiadavky a otázky z radov projektantov a stavebníkov. Okrem prednášok sa účastníci môžu tešiť aj na zaujímavú praktickú ukážku správneho zabudovania okna do otvoru v stene z tehál POROTHERM.

Prednášky sa uskutočnia v Prešove (31.1.),  Žiline (5.2.) a Bratislave (7.2.). Hlavné slovo bude mať medzinárodný tím odborníkov zo spoločnosti Wienerberger: Ing. Gabriel Szöllösi (SK), Ing. Antonín Horský (CZ), Ing. Ivan Vozárik (SK), Ing. Ivo Petrášek (CZ) a Ing. Marián Hajtmaník (SK).

Napriek tomu, že fórum sú predovšetkým prednášky a praktická ukážka, ponúka dostatok priestoru aj na diskusiu počas prestávky pri malom občerstvení ako aj po skončení prednášok.

Záujemcovia se môžu prihlásiť prostrednictvom internetu vyplnením prihlasovacieho formulára na stránkach www.wienerbergerFORUM.sk alebo www.wienerberger.sk. Všetky zaregistrované prihlášky budú zaradené do zlosovanía o vecné ceny. Prihlášku je možné odoslať aj faxom na číslo 037 640 90 12 alebo poštou na adresu: Wienerberger slovenské tehelne, spol. s r.o. Tehelná 5, 953 01 Zlaté Moravce.