Tipy na bytové dekorácie

Pablo Picasso, jeden z najslávnejších umelcov ktorí kedy chodili a tvorili na tejto Zemi, raz povedal, že „umenie zmýva z duší prach každodennosti“. Tento výrok je nadčasový, podobne ako Picassove maľby. Ale nie len nimi si môžete skrášliť svoju domácnosť.

Pravda, zavesiť si doma na stenu Picassov výtvor môže len mizivé percento ľudskej populácie. To však zďaleka nebráni tomu, aby ste si kúsok umenie preniesli do svojho príbytku aj vy. Obraz na stenu do interiéru v sebe skrýva množstvo podnetov a dokáže obohatiť myseľ nevšednými zážitkami. Aké motívy sú aktuálne v kurze?

Krajinky

Krajinomaľba pochádza z Holandska, kde sa tento maliarsky smer vyvinul v priebehu 16. storočia. V čase prísneho náboženského diktátu boli práve maľby krajiny jednou z foriem, proti ktorej nemohla a nemala cirkev žiadnych námietok. Z núdze sa tak stala cnosť a krajinomaľba prežila až do dnešných, oveľa uvoľnenejších čias. Tieto maľby v sebe nesú istú harmóniu a tak potrebný pokoj a snáď aj preto ich ľudia vyhľadávajú čoraz viac. Ani s ich umiestnením nebýva problém a pekné krajinky zásadne nekončia niekde v depozitári. Naopak, moderné obrazy do spálne v krajinárskom duchu upokojujú zmysli mnohých milovníkov umenia pri spánku.

Abstrakcia

Abstraktné umenie je umením nefiguratívnym, čo znamená, že nezobrazuje žiadny konkrétny predmet, osobu alebo miesto. Je založené na symbióze tvarov a farieb, ktoré vznikajú na základe umelcov fantázie. Počiatky toho smeru môžeme badať na začiatku minulého storočia, aby o zhruba päťdesiat rokov neskôr zasiahol aj zmysli slovenských velikánov Mikuláša Galandu alebo Ľudovíta Fullu. Abstraktné umenie dneška v zásade nevybočuje zo smeru, ktorí mu jeho priekopníci vytýčili. Abstraktné obrazy do obývačky pôsobia moderne a pritom reprezentatívne a sú skvelým doplnkom priestorov, kde prijímate dôležité návštevy.