Stavby z rozumu - PORFIX

Stavby z rozumu

Jednoduchosť, praktickosť, univerzálnosť, úspora materiálu, času a energií. To sú deklarované výhody komplexného stavebného systému PORFIX. A aké sú osobné skúsenosti stavebného majstra Milana Knoblocha? Tento investoval vlastné financie do výstavby cukrárne. Verí, že z toho bude mať úžitok nielen on ale aj obyvatelia  celej obce Rakovice. A ako sa mu stavalo?

porfix_cukraren1.jpg
Rozhodnutie stavať

S manželkou sme rozmýšľali, ako investovať financie aby sme z toho mali úžitok, aj aby nás to bavilo. Rakovice sú mladá obec, vlastne ide o tri spojené dediny, ktoré denne navštevuje štyristo študentov. Keďže tu nič podobné cukrárni nebolo, získali sme pozemok pri hlavnej ceste a bolo rozhodnuté. Uvažovali sme nad stavbou tak, aby to bolo čo najrýchlejšia a najlacnejšie. A samozrejme dobré. Stavali sme si to svojpomocne, veď sa tým živím.

Projekt

Návrh sme si vymysleli sami, s projektom nám pomohla známa.

Výber stavebného materiálu

Ako murársky majster som už robil so všetkými druhmi materiálov. Keď som začal rozmýšľať nad stavbou cukrárne, jednoznačne som si vybral PORFIX. Je presný, cenovo výhodný a prináša úžasnú úsporu materiálu.

Výber dodávateľa, nákup a doprava

Najprv sme volali do stavebnín, kde však nemali dostatočné množstvo. Tak nám sprostredkovali dovoz priamo z fabriky. Bolo to veľmi pohotovo.

Práca s materiálom

Celkovo je dobrý a rýchlo sa s ním stavia. Ďalšou výhodou boli preklady. Bol som rád, že to všetko nemusíme šalovať.  Vyšlo to lacnejšie, nepremŕza to a ušetril som si hlavne prácu a čas.

Fajn sú úchytky na tvárniciach a presnosť.

Rýchlosť

To bolo bleskovo. Hrubú stavbu sme mali štyria vytiahnutú za jeden a pol dňa.

Problémy

Niekto sa sťažuje na vlhkosť materiálu. S PORFIXom sa netreba zdržovať, staviate rýchlo a keď dáte sieťku, môžete hneď omietať, bez ohľadu na vlhkosť. Aj tak, kým sme spravili krov, tak materiál vyschol.

Čo by ste zlepšili

Zlepšenia? Nenapadá mi nič.

Čo vám chýbalo

Nič. Pílu som mal požičanú.

porfix_cukraren2.jpg
Skúsenosti užívateľa

Vnútro hrubej stavby sme robili v zime. Ešte nebola strecha ani steny izolované a v pohode sme vo vnútri vykúrili obe podlažia päť krát dvanásť metrov iba krbom. Aj keď to má lepšie izolačné vlastnosti, ja som to zvonku izoloval 5 centimetrovým polystyrénom. Mám záruku že to nepremrzne a na vykurovanie mi bude stačiť krb s prieduchmi a dva elektroohrievače.

Stavali by ste znovu z PORFIXu?

Keď zrátam materiál a čas, je výhodnejší ako všetko ostatné. Staval by som z neho znovu.

 

 

porfix_logo.gif

Porfix pórobetón a.s. je popredný producent pórobetónu na Slovensku. Spoločnosť má najdlhšiu tradíciu výroby autoklávovaného pórobetónu na území Slovenska a Čiech - z konca 50.-tych rokov. Produkcia murovacieho materiálu spoločnosti za tento čas prekročila objem 12 miliónov metrov kubických - toto množstvo predstavuje státisíce bytových jednotiek a tisíce občianskych, priemyselných a poľnohospodárskych stavieb.

Kontakt
web: www.porfix.sk
e-mail: marketing@porfix.sk
Infolinka: + 421 46 519 3330

PORFIX – pórobetón, a.s.
Zemianske Kostoľany

Informácie o spoločnosti na eFilipovi
Vyžiadanie ďalších informácií, podkladov