Spoznajte trendy, ktoré dominujú kúpeľniam

Kúpeľňa nie je iba funkčná miestnosť, kde si idete umyť len zuby a osprchovať sa. Spoznajte najnovšie trendy v kúpeľňovom dizajne.

Niektorí ľudia považujú kúpeľne iba za funkčné miestnosti, kde sa prídu osprchovať, umyť zuby a vyfénovať si vlasy. Keď sa však zamyslíte nad tým, koľko času v tejto miestnosti strávime, bola by škoda, keby sme si nedali záležať na tom, ako vyzerá. Súčasné kúpeľňové trendy kladú dôraz na estetiku a zároveň funkčnosť, prečo teda nespojiť užitočné s príjemným? Tu sú najväčšie hity, ktoré dnes vládnu kúpeľniam.

Neutrálne farby

Možno budete prekvapený, ale dnes letia „nudné“ neutrálne farby. Hlavne kombinácia šedej s bielou alebo čiernej s bielou. Nemusíte sa však obávať, že tieto odtiene budú v kúpeľni pôsobiť chladne. Teda za predpokladu, ak ich vhodne doplníte prírodným materiálom, hlavne drevom. Snažte sa vyberať veľkoformátové obklady, ktoré sú dnes a dokážu kúpeľňu opticky zväčšiť. Toto sú tie minimalistické trendy, ale sú tu aj viac útulnejšie možnosti, napríklad štýl toskánskeho vidieka, ktorý je typický svojím mixom obkladačiek s rôznym vzorom.

Čo sa týka podlahy, tam je veľmi populárny pohľadový betón, ktorý celej miestnosti dodáva nádych industry štýlu. Povrchové nedokonalosti slúžia aj ako protišmykový materiál, čo oceníte hlavne po vyjdení zo sprchy. Okrem betónu, sa začal používať aj prírodný kameň, ktorý kúpeľniam dodáva dávku elegancie a luxusu. Aj tento materiál vyberajte hlavne v neutrálnych farbách, ideálne svetlejšia šedá či sivá. Veľkým boom však zažíva aj čierna farba.

Drevo, kov, kameň

Drevo je jeden z najdôležitejších doplnkov kúpeľne, ktorú sa rozhodnete zariadiť v neutrálnych farbách, ale samozrejme sa hodí aj do toskánskeho vidieka. A čo drevené by ste mali vyberať? Určite nesmie chýbať drevený nábytok, ale veľmi populárne sú aj drevené obklady stien. Stena, na ktorej máte umývadlo a zrkadlá, obložená drevom či drevená podlaha v sprchovom kúte, to sú presne tie akcenty, ktoré dodajú vašej kúpeľni šťavu. Drevo s prírodným kameňom doplňte kovmi teplej farby – meď, mosadz, prípadne zlato. Voľte kovové kľučky, dekoráciu, ale aj kovové umývadlo, ktoré opäť ladí s industry štýlom.

Veľa zelene

Zeleň má svoje dôležité miesto v škandinávskom štýle a mala by byť súčasťou aj vašej kúpeľne. Výber rastlín prispôsobte tomu, či máte v kúpeľni okno, alebo nie. Ak áno, skvelé sa tam budú vynímať exotické palmy, ktoré zbožňujú vlhkosť. V prípade, že nemáte okno, skúste so papraďami, brečtanom alebo orchideou. Každopádne vyberajte rastliny, ktoré obľubujú vlhkosť a teplo.

Do veľkých kúpeľní lustre

V súčasnosti je veľkým hitom aj veľký luster, ten však patrí iba do priestranných kúpeľní s vysokým stropom. Pri jeho výbere však musíte zohľadniť nielen vzhľad, ale aj to, aby mal špeciálne úpravy – mal by byť vhodne zaizolovaný a upravený proti teplu a vlhkosti. Čo hovoríte na tieto trendy, páčia sa vám?