Ruukki rozširuje sieť výroby svojich kabín v stredovýchodnej Európe a Číne

Ruukki rozširuje sieť výroby svojich kabín v stredovýchodnej Európe a Číne. Rozširovanie siete umožní zlepšenie globálnej prevádzky výrobcov mobilných zariadení v týchto marketingových oblastiach. Spoločnosť taktiež posilní vývoj produktov kabín vo svojom vynikajúcom centre pre výskum a rozvoj v Kurikke vo Fínsku.
Ruukki je jedným z popredných dodávateľov kabín pre mobilné zariadenia využívané pri manipulácii s tovarom a kontajnerizácii, v baníctve, lesníctve a stavebných strojoch. Nové pracovisko výroby kabín v Holíči na Slovensku zaháji výrobu kabín v druhom kvartáli roku 2010. Kabíny vyrobené v Holíči sú určené špeciálne pre stredoeurópsky a východoeurópsky trh. Jednotky Ruukki v Šanghaji a Číne zvyšujú výrobu kabín určených pre globálnych výrobcov mobilných zariadení nachádzajúcich sa na čínskom trhu.
"Aby zákazník dosiahol globálne úspechy v sieti výroby a logistiky v budúcom regionálnom raste, vyžaduje aj naše zastúpenie, kde zákazníci neustále zvyšujú svoje vlastné výrobné prevádzky. Holíč je ideálnym miestom na obsluhu zákazníkov v strednej a východnej Európe", horvorí Patrik Jakobson, Senior Vice President, kabíny, trámy a zvárané komponenty.

Ruukki taktiež investuje aj do dizajnu a neustáleho rozvoja produktov zameraných na výrobu kabín, ktoré sú bezpečné a dobre sa obsluhujú. Virtuálna technológia a trend stavebnicového princípu sa stali výhodami konceptu dizajnu kabín novej generácie. Jednotka Ruukki Kurikka vo Fínsku je kvalifikovaným výrobcom kabín s dlhoročnými skúsenosťami. Okrem rozvoja produktu kabín, vrátane výskumu & rozvoja a konštrukcie nástrojov sa Kurikka bude zameriavať a taktiez pokračovať vo výrobe plne-montovaných kabín určených pre mobilné zariadenia, najmä pre škandinávske trhy.
V oblasti strojárskeho obchodu Ruukki získala osvedčenia za viaceré stavby - ocenená certifikátom DNV Oy/AB-ktorý garantuje všetky úkony od výroby až po predaj. Zákazníci sa môžu spoľahnúť na spoločnosť Ruukki, jej dovednosti, flexibilitu a kompetentnú dodávku z ktorejkoľvek jednotky výrobnej siete, na produkty, ktoré spĺňajú požiadavky kvality.

 
V prípade dalších otázok neváhajte a kontaktujte:
Patrik Jakobsson, Senior Vice President, kabíny, trámy a zvárané komponenty, Tel. +46 70 944 0066
Josef Misurec, Managing director / Plant manager Ruukki Slovakia, s.r.o. - Holíc, Tel. +421 69 06 211

Spoločnosť Ruukki dodáva komponenty, systémy a integrované systémy na báze kovov pre stavebníctvo a strojárstvo. Ponúkame široký rozsah kovových výrobkov a služieb. Vyvíjame činnosť v 27 krajinách a zamestnávame 11 700 ludí. Čistý obrat spoločnosti v roku 2009 dosiahol 2,0 miliardy EUR. Akcie spoločnosti sú kótované na NASDAQ OMX Helsinki (korporácia Rautaruukki: RTRKS). Korporácia Rautaruukki bola založená v roku 1960 a používa obchodné meno Ruukki .