Rautaruukki oslavuje 50 rokov

Dnešný deň, 11.február je deň 50-teho výročia založenia Rautaruukki.
Spoločnosť bola založená vo Fínsku siedmimi veľkými spoločnosťami zaoberajúcimi sa kovmi: Fiskars, Lokomo, Otanmäki, Outokumpu, Rauma-Repola, Valmet a Wärtsilä.

"Počas týchto 50 tych rokov sa Ruukki transformovala z výrobcu  tradičnej ocele na medzinárodnú spoločnosť aktívne kvalifikovanú vo viacerých oblastiach výroby ocele a strojárenského priemyslu, pričom  jej služby sa využívajú v 27 krajinách. Úspech spoločnosti je založený na rovnakom hesle aké Ruukki prezentovala v minulosti: kompetentný ľudia a dobrá, trvalá spolupráca s našimi zákazníkmi. Naše výročie budeme oslavovať  spolu s personálom a našimi zákazníkmi", vyjadril sa president & CEO Tamminen.

Rautaruukki začala prevádzku v Raahe, vo Fínsku, kde sa výroba ocele začala v 1960tych rokoch a na západe sa stala prvou, ktorá využívala novú, nákladovo efektívnejšiu metódu plynulého odlievania. V 1970tych rokoch  sme rozšírili prevádzku oceľového spracovania pomocou konštrukcie valcovania plechu za studena a začali sme produkciu potrubia v závode Hämeenlinna. V 1980tych rokoch začala spoločnosť hľadať potenciálny rast v západnej Európe a založila odbytové podniky, kde dosiahla zisk. V raných 1990tych rokoch sa spoločnosť Ruukki rozrástla a začala podnikať v stavebníctve vďaka prínosu Fínskeho výrobcu oceľových striech Rannila. V 1990tych rokoch sa otvorili trhy východnej Európy pre spoločnosť, spočiatku v Baltických oblastiach a Poľsku a neskôr v Rusku, na Ukrajine, v Českej republike a Maďarsku.

Počas prvého desaťročia 21.storočia sa začala Ruukki zameriavať vyslovene na obchodné alebo konštrukčné riešenia a strojárenský priemysel. V oblasti podnikania s oceľou sa spoločnosť zameriava na produkty špeciálnej ocele.
Dnes má Ruukki pevný základ na trhoch severských krajín a hľadá príležitosti možného rastu na nových trhoch Ruska, stredovýchodnej Európy a tiež Číny. Ruukki v týchto regiónoch vybudovala pevnú výrobu a obchodnú sieť , aby uspokojila svojich zákazníkov  stavebného a strojárenského priemyslu.

O odbornosti Ruukki  sa  môžete presvedčiť, ak si prezriete  známe projekty, ku ktorým patrí Terminál 5 v Londýne na letisku Heathrow, nová budova opery v Oslo a Oázy v moriach, najväčšie svetové plavidlá. 

Kliknite na www.ruukki.com a presvedčte sa o viacerých referenciách a tiež môžete na tejto stránke nájsť viacero informácií o operáciách spoločnosti počas prvých 50tych rokov.

V prípade potreby ďalších informácií nás prosím kontaktujte:
Taina Kyllönen, SVP, Marketing tel. +358 20 592 9040
Anne Pirilä, SVP, Corporate Communications and Investor Relations, tel. +358 20 592 8802


Rautaruukki poskytuje komponenty na báze kovov, systémy a integrované systémy vhodné pre stavby a strojárenský priemysel. Spoločnosť ponúka široký výber produktov a služieb. Rautaruukki má prevádzky v 27 krajinách a 11 700 ľudí. Čistý obrat za rok 2009 celkovo v euro je 2,0 bilióna. Podiel spoločnosti sa uvádza ako NASDAQ OMX Helsinki (Rautaruukki oyj.: RTRKS).