Prečo je vykurovanie krbom tak výhodné?

Vykurovanie je stále viac rozoberanou témou, pretože mnohé domácnosti sa aj vďaka ekonomickej situácii musia snažiť rapídne znižovať svoje náklady na zachovanie tepelnej zotrvačnosti v dome. Pred tým než sa rozhodnete pre výber kúrenia, mali by ste sa presvedčiť o tom, že aj vykurovanie prostredníctvom krbu sa ukazuje ako veľmi výhodné.

Nie len ekonomické riešenie

Nech je to už akákoľvek forma vykurovania krbovými vložkami, alebo samotným stavaným krbom, vždy máte k dispozícií možnosť spaľovania ideálneho materiálu. Väčšinou je to drevo. Okrem toho, že vám tento krbový luxus zaistí navodenie dokonalej atmosféry v dome, je to aj veľmi ekonomické a ekologické vykurovanie. Pri spaľovaní dreva totiž neunikajú do ovzdušia škodlivé látky. Kvalitné krby a krbové vložky teda šetria váš čas a samozrejme aj energiu. Okrem týchto veľmi dôležitých vlastností sa drevo, ako zdroj tepla postará aj o dlhodobú tepelnú zotrvačnosť. Samozrejme, že záleží od jeho typu, no v priemere sa drevom prikladá do dobrého krbu každých 6 až 8 hodín.

Základné vlastnosti

Pri výbere krbu musíte predovšetkým dbať na jeho kvalitu. Ako najlepšie sa ukazuje dvojplášťový a liatinový variant. Ceny tých najlacnejších sa pohybujú v sume cca od 300 €, samozrejme, že môžete nájsť aj lacnejšie, ale to už nemusí postačovať na správnu veľkosť miestnosti. To je presne ďalšia a nemenej podstatná vlastnosť, ktorá sa pri výbere krbu musí zohľadňovať. Jeho prevedenie môže byť z kameňa a tehál, pričom sa nevylučujú ani špecifickejšie materiály. Postaviť krb je možné aj v záhrade, niektoré spoločnosti vám dokonca dodajú aj celkom nový záhradný krb, ktorá nepotrebuje žiadne veľké úpravy.

Slúži aj ako interiérový doplnok

Umiestnenie krbu by sa malo riadiť podľa pravidiel, ktoré zaistia najviac tepelnej energie. Tak, aby účinne vyhrial všetky dostupné izby. Samozrejme za minimálne náklady na zdroj vykurovania, ktorým je drevo. Krb je neoddeliteľnou súčasťou nejedného domova a neplní len svoje základné funkcie. Interiérový a aj exteriérový doplnok, ktorý bude spolu so zaujímavou ohňovou šou na vašej plánovanej párty naozaj dominovať a žiariť.