Podlahové vykurovanie si môžete regulovať aj cez mobil a internet

WEBHOMETM je rýchly a jednoduchý systém na kontrolu teploty v chate z vášho bydliska alebo práce. Počítač alebo mobilný telefón so zriadeným mobilným internetom vám poskytnú úplný obraz o momentálnej teplotnej situácii v chate a umožnia vám upraviť teplotu v jednotlivých izbách. Stačí, ak sa prostredníctvom PC alebo mobilného telefónu pripojíte k svojej osobnej stránke WEBHOME™ na internete, ku ktorej máte prístup všade tam, kde je prístupný internet alebo signál T-Mobile. 128 bitová šifra zaisťuje, že sa do vášho osobného systému WEBHOME™ nedostane nikto cudzí. Softvér je aktualizovaný automaticky zo serveru DEVI bez nutnosti asistencie užívateľa alebo novej inštalácie systému. Riadiaca jednotka WEBHOME™ sa osadzuje na DIN lištu a komunikuje cez internet prostredníctvom mobilnej technológie GSM. Administrátorská domovská stránka WEBHOME™ je umiestnená na serveri www.devicom.devi.com. Jasná a jednoduchá užívateľská príručka pomôže všetkým novým užívateľom, aby boli schopní používať tento systém bez problémov.

Zdokonalené systémy umožňujú kompletné celoročné monitorovanie a riadenie bezpečnosti a hlavných prívodov v chatách. Systém funguje výborne s vykurovaním podláh DEVI, ale možno ho použiť aj na vypnutie a zapnutie už existujúcich vykurovacích systémov. Na systém môžete pridať až 5 reléových ovládacích pultov Devicom I/O ExtenderTM a dostať sa tak až na 16 vstupov a výstupov, čo znamená, že v podstate môžete diaľkovo ovládať všetky elektrické spotrebiče v domácnosti chaty. Takisto si pomocou systému môžete napríklad vybrať, aby sa zapol ohrievač vody, elektrické ohrievače, alarm proti zlodejom alebo sa zaplo či vyplo svetlo. V ojedinelých prípadoch, ako sú napr. výpadok energie, zlyhanie systému vykurovania či vlámačky, vám systém pošle e-mail alebo textovú správu na mobil. Toto všetko vám umožňuje plnú kontrolu nad chatou a dáva vám istotu, že vaše oddychové miesto je v poriadku. V prípade, že chatu prenajímate, stačí pred príchodom hostí vložiť heslo na prístup do systému a jednoducho skontrolovať elektrinu, vodu, plyn z práce. V momente, kedy je chata opäť prázdna – bez turistov, pomocou internetu si skontrolujete spotrebu a nastavíte termostat.

WEBHOMETM pozostáva z malej skrinky so vstavaným mobilným telefónom a centrálnym serverom, ktorý je obsluhovaný spoločnosťou DEVI. Softvérové aktualizácie a DEVI hotline sú poskytované zadarmo. Ročný poplatok WEBHOME™ zahrňuje všetky náklady na GSM modem, SIM kartu, celoročnú komunikáciu vrátane automatickej aktualizácie serveru DEVI, ktorý tiež poskytuje mobilný prístup a vykonávanie vašich príkazov z mobilu.


Komfort aj ochrana proti zlodejom

Systém WEBHOME™ vám umožní diaľkovo ovládať podlahové vykurovania DEVI v dome prostredníctvom internetu aj z mobilného telefónu, pričom toto ovládanie môže byť automatické vďaka zadaným úlohám (aj na niekoľko mesiacov dopredu). Takisto sa systém dokáže pripojiť na poplašný systém (ak ho máte nainštalovaný) a prostredníctvom SMS a e-mailu vás bude informovať o prípadnom narušiteľovi objektu. Vďaka až 16 relé na 1 prístroji môžete okrem vykurovania riadiť systémom aj zapínanie / vypínanie ohrevu vody, klimatizácie, zavlažovania či iné spotrebiče, ktoré sa v dome nachádzajú. Prídavný modul k systému vám navyše ponúkne možnosť ovládania teploty bazénu alebo kúpeľa, časové ovládanie osvetlenia (a teda aj simulovanie prítomnosti v prípade odchodu na dovolenku, čo je vhodné riešenie ako ochrana proti zlodejom), monitorovanie vonkajšej teploty či diaľkové sledovanie stavu napríklad elektromera a vodomera.


Technické dáta:

Technické dáta riadiacej jednotky WEBHOME™
Spotreba prúdu max. 3 W

Relé

- odporová záťaž

- indukčná záťaž

250V ~ 2A

cos _= 0.3 max. 1A

Trieda IP IP20
Teplota prostredia -10 °C až +40 °C
Indikátor displej 2 x 16 znakov s prosvětlením.
Rozmery D x V x Š 53 x 86 x 105 mm


Stanislava Murínová, v spolupráci so spoločnosťou DEVI

web: www.devi.sk
e-mail: fg@devi.sk
infolinka: 034/ 659 00 53