Osvetlenie na mnoho spôsobov a pritom eco

Vďaka slnku môžeme mať svetlo aj na takých miestach, kde by to mohol byť pre nás problém. Kopanie cez trávnik, zasekávanie káblov do fasády, alebo jednoducho žiadny prístup ku elektrine – to vôbec nie je problém. Od malých ručných lampášov až po pouličné osvetlenie, solárne svietidlá môžeme využiť vo všetkých situáciách.

Svetlo do ruky

01.jpgAk potrebujeme nosiť so sebou ručnú baterku, alebo malé prenosné svietidlo, nemusíme sa obávať nedostatku energie, alebo mať so sebou vždy veľkú zásobu bateriek. Vďaka solárnemu panelu môžu získavať tieto svietidlá energiu zo slnečného žiarenia. Stačí ich cez deň len umiestniť na slnečné miesto, aby si dobili vyčerpanú energiu, a v noci zas poslúžia na osvetlenie lesnej cesty, stanu, alebo pomôžu pri oprave defektu v noci. Ich využitie je široké, a môžu zároveň slúžiť aj ako prenosná nabíjačka na mobil. Sú malé, praktické, s dlhou dobou svietenia, a ak potrebujeme ľahké a dobre prenosné svietidlo, môžu byť dokonca nafukovacie. A na dobitie elektriny im stačí len slnko.

Záhrada pod paľbou nočných lúčov

02.jpgPotrebujete svetlo na záhradu, príjazdovú cestu k domu, alebo osvetliť bazén či jazierko? Solárne záhradné osvetlenie umožní priniesť svetlo tam, kde elektrické káble nie sú privedené, alebo by nemuselo byť úplne bezpečné mať pri vode elektrickú zásuvku. Veľká výhoda solárnych svietidiel je ich univerzálnosť použitia v priestore. Je možné ich premiestňovať podľa potreby alebo nálady. Každé svietidlo je zároveň svojou vlastnou elektrárňou, zabudovaný solárny panel vytvára zo slnečných lúčov elektrickú energiu, ktorá sa akumuluje v batériách, a svietidlá potom môžu svietiť dlhé hodiny na cestu pri prechádzke záhradou, alebo osvetľovať okolie domu. Špeciálne solárne svietidlá, určené pre osvetlenie jazierka alebo bazénu, môžu plávať po hladine a v noci vytvárať úžasnú atmosféru farebne osvetlenej vodnej plochy. Keďže majú svoj vlastný solárny panel zabudovaný v svietidle, nie je potrebné ich na deň vyberať z vody, a tak sú dekoráciou aj cez deň.

Slnko v reflektore

03.jpgVäčšie plochy okolo garáží, firemné dvory, alebo prístupové komunikácie vyžadujú v noci dostatočné množstvo svetla. Či je to vykladanie tovaru alebo nákupu, kontrola priestoru, alebo bezpečnostné dôvody, aj v tomto prípade je možné využiť solárne vonkajšie svietidlá. Solárne reflektory dokážu pomocou LED technológie aj pri nízkej spotrebe energie zabezpečiť dostatočné osvetlenie priestoru rovnako, ako bežné reflektory. Rozdiel je v tom, že nie je potrebné ťahať rozvody elektrickej siete. Pomocou solárneho panelu si solárne reflektory cez deň dobíjajú baterky zo slnečnej energie, a v noci osvetľujú vybraný priestor. Môžu byť s automatickým zopínaním po zotmení, alebo aj na pohybový senzor, ktorý reflektor zapne po tom, ako zaregistruje pohyb. Ak máte tmavú ulicu, môžete sa rozhodnúť pre solárne pouličné osvetlenie, keď stačí na stĺp nainštalovať solárne svietidlo, a nemusíte riešiť problém s rozkopaním ulice. A účet za svietenie solárnou lampou bude vždy rovnaký. Žiadny.