Ocenenie pre ECOSE Technology

Nová generácia ekologickej minerálnej vlny s ECOSE Technology vyhrala prestížnu medzinárodnú cenu Dubo Award 2009. Dubo Award ako jedna z mála oceňuje inovatívne a revolučné produkty v oblasti trvalo udržateľnej a ekologickej výstavby.

Udržateľná výstavba sa stáva čoraz dôležitejšou požiadavkou na strane klientov nielen v Holandsku, kde sa cena Dubo udeľuje, ale v celej Európe. Každý rok sa preto v Rotterdame koná tzv. Dubodag, výročný kongres trvalo  udržateľného stavebníctva s cieľom spojiť všetkých odborníkov, ktorí majú čo povedať v oblasti ekologickej výstavby a podporiť tak vlády, firmy a projektové tímy vo vytváraní trvalo udržateľných inovácií, akou je napríklad minerálna vlna s ECOSE Technology.

Vďaka prírodnému spojivu
Podľa výroku poroty práve ECOSE technológia priniesla do stavebníctva nový, ekologický rozmer. ECOSE Technology je založená na využití prírodného spojiva z obnoviteľných materiálov a eliminovaní formaldehydu, fenolov a akrylátov pri výrobe. Vďaka nižšej energetickej náročnosti pri výrobe technológia zároveň šetrí životné prostredie. Jej efekt je cítiť aj v interiéri, v porovnaní s klasickou minerálnou totiž zlepšuje kvalitu vzduchu v ňom. Minerálna vlna s ECOSE Technology sa od roku 2010 bude vyrábať aj v slovenskom závode Knauf Insulation v Novej Bani.

Okrem odbornej poroty mohli do rozhodovania prispieť aj návštevníci webstránky Dubo. Okrem minerálnej vlny s ECOSE Technology boli do finále nominovaný nový distribútor v oblasti udržateľnej stavebných materiálov a tiež hybridný panel, ktorý dokáže prijať veľké množstvo termálnej energie.

Dôraz na reálne úspechy
Kľúčovým posolstvom podujatia nebolo diskutovať len o možnostiach úspor energie, ale ukázať, čo sa reálne darí uskutočňovať. Veľa diskutujúcich použilo Knauf Insulation a jej produkt ECOSE Technology ako inšpirujúci príklad a dôkaz takéhoto úspechu. Zvýšenie energetických úspor budov je jeden z hlavných cieľov Európskej únie v oblasti stavebníctva a práve skvalitňovanie izolácie je uznávaným spôsobom, ako tento cieľ dosiahnuť.

Pre viac informácií kontaktujte:
SEESAME Communication Experts 
Michal Repa
Junior manager, Client Service
repa@seesame.com
Tel: +421 2 4342 2978
Fax: +4212 4333 0003
Mobile: + 421 918 579 477