Nové obchodné centrum spoločnosti HELIOS

Svet farieb pod jednou strechou

Dcérska spoločnosť slovinského Helios-u otvorila svoje nové obchodné centrum na Rosinskej ceste v Žiline. V modernej budove sídli maloobchodná predajňa i distribučné centrum, odkiaľ spoločnosť zásobuje farbami a nátermi trh na celom Slovensku. Rozhodnutie podporiť otvorenie nového centra je výrazom uznania rýchleho rastu, ktorý za 16 rokov pôsobenia dosiahla jej slovenská pobočka v segmente dekoratívnych, či profesionálnych farieb i autolakov. 

„Pôvodné priestory, na Kamennej ulici, nám už z hľadiska kapacity i kultúry predaja nevyhovovali“, hovorí Boris Chmelár, obchodný riaditeľ Helios Slovakia, s.r.o. „Naše vlastné nové priestory sú väčšie, veď pôvodných 130 m2 predajne, sa zmenilo na 400 m2 plus servisné priestory. Do konca augusta bude v predajni kompletný sortiment farieb, striekacia technika, potreby pre autolakýrnikov. Počnúc septembrom začne predajňa prevádzku v plnej sile. Máme tréningové centrum, kde môžeme prakticky ukázať aplikačné techniky a technologické postupy pri použití náterov. Kabína pre autolakýrnikov i plochy pre parketárov slúžia na praktické ukážky a učebňu využijeme na teoretické prezentácie“

helios_novinky19.jpg

Spoločnosť sa pre novú lokalitu rozhodla s ohľadom na pribúdajúcu infraštruktúru v okolí. Neďaleko od prevádzky povedie diaľnica, v bezprostrednej blízkosti je lesopark. Dopravné spojenie je bezproblémové, pri budove je dostatok parkovacích miest a zákazníci môžu nakupovať v príjemnom prostredí. Na jednom mieste nakúpia všetko, čo pre maľovanie potrebujú (aj doplnkový sortiment ako štetce, valčeky, pásky, špachtle a podobne), pričom technici im poradia ako nátery aplikovať, aby boli s výsledkom spokojní.

Predajňa priamo obsluhuje veľkú spádovú oblasť. Helios zásobuje Slovensko prostredníctvom asi 300 špecializovaných predajní farieb, kde pôsobia špecializovaní predajcovia. Spoločnosť pre nich organizuje inštruktáže, oboznamuje ich s vlastnosťami výrobkov a najmä s aplikačnými technikami. Ten istý náter totiž zakaždým vyznie inak, ak je použitý na rôzne plochy. Je dobré, ak predajca pozná tieto „finty“, aby zákazníkom vedel čo najlepšie poradiť.

Obchodné priestory SPOLOČNOSTI Helios sú rozdelené na maloobchodnú a veľkoobchodnú časť. Prečo sem však majú zákazníci merať cestu? Čo okrem náterov dostanú za svoje peniaze? Obchodný riaditeľ Boris Chmelár vysvetľuje: „Okrem farieb zákazníkovi poskytujeme komplexný servis a poradenstvo. Naši technici robia inštruktáže najmä pre maliarske spoločnosti. Prácu s našimi výrobkami vo veľkej miere svojpomocne zvládnu aj domáci majstri a práve pre nich plánujeme v určitých intervaloch „workshopy“. Tu im ukážeme, ako sa výberom vhodných náterov a maliarskych techník dopracovať k čo najlepšiemu a  prirodzene aj cenovo prijateľnému výsledku. Našim cieľom nie je iba predať farbu. Osvedčilo sa nám, keď zákazníkom pomôžeme dobrou radou. Naši zákazníci potrebujú vyriešiť maliarske úlohy a my im pomáhame nájsť to najlepšie riešenie. Rast spoločnosti na slovenskom trhu potvrdzuje, že sme vhodne zvolili pomer cena/kvalita/servis a zákazníci nám to dokazujú svojou priazňou“.