Máte vo vašom príbytku horúco?

Letné horúčavy dajú zabrať nášmu organizmu a to nezávisle od toho, či trávime väčšinu času v interiéri, alebo v exteriéri. Napriek tomu, že hľadáme spôsob ako sa schladiť, teplotu v interiéri nedokážeme ovplyvniť. Ako zabrániť prehrievaniu interiérových priestorov? Existujú nejaké spôsoby, ktorými to dokážeme? Existujú. My vám ich prezradíme.

Počas dňa nevetrajte

Aj keď vás to bude lákať, v žiadnom prípade neotvárajte okná. Ak vonku zúria horúčavy, tým, že otvoríte okno, teplo vpustíte dovnútra a teplota v interiéri ešte viac stúpne. Počas dňa rozhodne nevetrajte, aj keď budete cítiť, že vzduch je nedýchateľný. Kedy by ste teda mali vetrať?

Vetrajte skoro ráno

Naučte sa vetrať vždy len ráno. Cez zimu oceníte najmä to, že málokto vo vašom okolí kúri, čím si nezadymíte interiér. Cez leto oceníte najmä nižšie ranné teploty. Ráno vám odporúčame otvoriť všetky okná do prievanu tak na päť až desať minút. Nezabúdajte potom zatvoriť všetky okná a pred odchodom si skontrolujte, či ste nenechali pootvorenú garážovú bránu.

Používajte žalúzie a rolety

Ak máte rolety, rozhodne ich ráno po vyvetraní stiahnite. Ak máte len žalúzie, stiahnite ich, ale nezabúdajte ich otočiť proti slnku. Účinne tak zabránite prehrievaniu interiéru a po návrate z práce vás nezaskočí vysoká izbová teplota na teplomere. Ak máte na balkóne nainštalované balkónové markízy, nezabúdajte stiahnuť aj tie. Žalúzie, ale najmä rolety vám dokážu vo výraznej miere chrániť interiér pred prehrievaním.

Zaobstarajte si okenné fólie

Účinná ochrana, ktorej prítomnosť oceníte najmä cez letné mesiace. Výhodou okenných fólií je aj to, že vám poskytnú určitú mieru súkromia. Cez okenné fólie vám nikto neuvidí do interiérových priestorov. Okenné fólie dokážu zabrániť prenikaniu slnečných lúčov do interiéru, čím priestor chránia pred zbytočným prehrievaním.