Dekorácie a doplnky – čo je „in“ a čo nie je?

Pozostatky dôb minulých - nie

Estetická dokonalosť v spojení s praktickosťou a funkčnosťou. To je trend a smer, ktorým sa moderné bývanie uberá. Azda aj preto sú vitríny a sekretáre s roky nepoužitým sklom a porcelánom považované za prežitok minulej doby. Touto cestou sa neuberajte ani vy, najmä keď inšpirácie okolo vás je habadej.

Veľa všeličoho - nie

V dobe, kedy je väčšina tovaru ľahko dostupná, ľudia začínajú byť materiálnymi vecami presýtení. Poznať to aj v modernom bývaní, kde sa čoraz via presadzuje akási forma minimalizmu. Interiér, ktorý má ambíciu byť in, nemôže byť zavalený množstvom nábytku a bytových doplnkov. Z módy vyšli napríklad kožušiny – lapajú prach a čas strávený ich čistením sa dá využiť predsa aj inak.

Obrazy - áno

Ak je moderný interiér relatívne strohý a jednoduchý, dá sa vhodne oživiť napríklad príjemným obrazom. V tomto prípade môžete popustiť uzdu fantázie, alebo sa inšpirovať na Biano.sk, webe o bývaní. Veľmi pekne ukážu napríklad abstraktné maľby alebo pokojné krajinky. Ak je stena rozmerná, doprajte jej veľký obraz. Malý obrázok, prípadne viacero menších malieb, by nepôsobilo dobre.

Sošky – áno, ale…

Rôzne postavičky, sošky alebo svietniky sú doslova stálicami na poličkách. Bohužiaľ, často je to na nich aj vidieť. Môže ísť o pamätné predmety, ku ktorým máte srdečný vzťah, ale ak je na nich vrstva prachu, na dobrom dojme im to určite nepridá. Rozmyslite si, či im chcete a dokážete venovať náležitú pozornosť. Ak nie, radšej im nájdite iné, menej nápadné miesto.

Všímajte si detaily

Na maličkostiach záleží, veď dotvárajú mozaiku celku. Vezmite si také sedacie súpravy. Dominujú obývačkám, no akonáhle sú na nich porozhadzované vankúše, dojem z celej miestnosti sa o niekoľko stupňov zníži. Podobne je to aj so suchými kvetmi v kvetináči. Nepočítajte s tým, že by boli vašou dobrou vizitkou.