Ako kupovať nábytok do detskej izby?

O deťoch sa hovorí všeličo, okrem iného aj to, že ich nie je ľahké živiť ani šatiť. Rastú a rastú, občas dokonca svojim rodičom prerastajú cez hlavu a majú schopnosť prerásť aj vlastnú izbu... Toľko malé myšlienkové premostenie a teraz hor sa na článok o detských izbách a nábytku.

Detský nábytok máva rôznu históriu – niektoré izby ho zdedia, v iných je zase čisto nový. Tak či onak, vybavenie detskej izby býva v rozpočtoch mnohých rodín významnou položkou. Investujte svoje peniaze a čas pri výbere a kúpe nábytku do detskej izby rozumne - tu je zopár rád, ktoré pri jeho kúpe môžete využiť.

Spolu to ide lepšie

Pozrite sa na kúpu detského nábytku optikou spoločného rodinného projektu. Pokiaľ je dieťa dosť veľké, začleňte ho do rozhodovacieho procesu a reflektujte jeho názory, záujmy a požiadavky. Nakoniec, v izbe, ktorú sa chystáte zariadiť, bude bývať práve ono. Benefitom bude spoločne strávený čas a pre dieťa tiež pocit, že aj ono má v dome istú rozhodovaciu právomoc a je pánom nad svojim priestorom.

Zdravie je vždy prvoradé

Zdravie dieťaťa je jednou z priorít každého poriadneho rodiča, malo by sa to teda premietnuť aj do vybavenia detskej izby. Čas strávený za počítačom by sa nemal premietnuť do zlého držania tela, ergonomická a nastaviteľná detská stolička by preto mala byť samozrejmosťou. Dbajte aj na správny výber detskej postele, dostatočne veľkej, priestrannej a s matracom, ktorý je tak akurát – ani príliš mäkký, ani priveľmi tvrdý. V prípade, že vaše dieťa bojuje s alergiou, sú k dispozícii antialergické matrace s vysokou účinnosťou.

Myslite na budúcnosť

V prípade skríň a úložných priestorov pre šatstvo je vždy dobré, ak slúžia čo najdlhšie. Prispôsobte tomuto faktu ich rozmery. Pretože detské oblečenie, ktoré sa do šatníkovej skrine zmestí dnes, sa do nej o dva – tri roky už zmestiť nemusí. Aj lacný detský nábytok môže byť v tomto prípade fajn voľbou.